Zamontowane dzrwi aluminiowe w domu jednorodzinnym

Artykuł partnera.

Drewniana stolarka drzwiowa nie traci na popularności. Tuż obok niej pojawiła się jednak konkurencja, którą są aluminiowe drzwi zewnętrzne. Ciekawe pod względem wizualnym, oferujące niemalże tę samą trwałość i jakość wykonania, a do tego tańsze od drewnianych produktów. Czym jeszcze charakteryzuje się stolarka drzwiowa bazująca na aluminium? Czy cieńsze i lżejsze drzwi są w stanie spełnić wymogi, które stawia przed nimi budownictwo tradycyjne i pasywne?

Drewniana stolarka drzwiowa nie traci na popularności. Tuż obok niej pojawiła się jednak konkurencja, którą są aluminiowe drzwi zewnętrzne. Ciekawe pod względem wizualnym, oferujące niemalże tę samą trwałość i jakość wykonania, a do tego tańsze od drewnianych produktów.

Czym jeszcze charakteryzuje się stolarka drzwiowa bazująca na aluminium? Czy cieńsze i lżejsze drzwi są w stanie spełnić wymogi, które stawia przed nimi budownictwo tradycyjne i pasywne?

Lżejsze i cieńsze, ale nie gorsze!

Drewniane drzwi należą do jednych z najdroższych, choć w parze z ceną idą jakość oraz trwałość. Obecnie produkowane drzwi zewnętrzne z aluminium stały się dla nich mocną konkurencją. Są lżejsze i cieńsze, dlatego tańsze, również od stalowych odpowiedników. Kolejnym atutem takich konstrukcji jest łatwiejszy montaż. I próżno szukać tu wad w postaci pogorszonej trwałości lub nieodpowiedniej jakości.

Udoskonalone procesy produkcyjne pozwalają na tworzenie drzwi aluminiowych, które trwałością, odpornością na uszkodzenia oraz działanie czynników zewnętrznych, nie ustępują drewnianym i stalowym odpowiednikom.

Właściwości

Aluminiowe drzwi nie odkształcają się i nie wypaczają, choć ich możliwość kształtowania pozwala na tworzenie unikalnych i nietypowych produktów. Doskonale chronią przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Niestraszne im wilgoć, silne promieniowanie słoneczne i mocne podmuchy wiatru. Są idealną ochroną dla obiektów mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Aluminium może być połączone z innymi materiałami, chociażby szkłem. Tak wykonane drzwi wpływają na oszczędności, szczególnie w sezonie zimowym, ponieważ zapobiegają ucieczce ciepła. Są świetnym izolatorem akustycznym, co oznacza, że pracownicy mogą liczyć na koncentrację w biurze, nawet będąc w centrum dużego miasta, a domownicy, mieszkańcy bloków, w tym mieszkań położonych na parterach i niskich piętrach, oraz właściciele domów prywatnych zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach, nie odczuwają nadmiernego hałasu.

Estetyka

Aluminiowe drzwi doskonale wpisują się w charakter budownictwa pasywnego. Surowe, chłodne, utrzymane w charakterystycznej dla nowoczesnych obiektów palecie kolorystycznej. Co zatem z obiektami wznoszonymi zgodnie z zasadami budownictwa tradycyjnego? I tutaj są ozdobą, wizytówką i mogą podkreślać architekturę klasyczną.

Do wyboru są bowiem nie tylko surowe drzwi aluminiowe w stonowanej kolorystyce, ale i istnieje możliwość pomalowania na wybrany odcień lub zastosowania okleiny imitującej drewno bądź inny surowiec naturalny.

O tym, jak będą się prezentować wybrane modele drzwi zewnętrznych, można się przekonać korzystając z prostego w obsłudze konfiguratora, dostępnego pod adresem http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/.

Właściwy wybór

Aby drzwi zewnętrzne spełniały nie tylko oczekiwania użytkowników, ale i wymogi stawiane przez wybrany typ budownictwa, należy zwrócić uwagę na ich wymiary, sposób otwierania oraz posiadane parametry.

Przepisy prawa budowlanego określają wymiary drzwi zewnętrznych. Zgodnie z nimi wysokość musi wynosić minimum 200 cm, a szerokość minimum 90 cm. Chodzi bowiem o swobodę przemieszczenia, również osób niepełnosprawnych bądź mających ograniczenia ruchowe, a także o bezproblemowe wnoszenie rzeczy ciężkich, o dużych gabarytach.

Jeśli chcemy zagwarantować sobie ochronę przed hałasem, należy zwrócić uwagę na wartość dB, która powinna wynosić minimum 30. Z kolei im niższy współczynnik Ud, tym lepiej, ponieważ oznacza on minimalizowanie strat cieplnych. Ma więc znaczenie zarówno dla wygody korzystania z wnętrz, utrzymania komfortu termicznego, jak i dla energooszczędności.

Wygodę korzystania i użytkowania drzwi zapewni sposób otwierania – do wewnątrz w przypadku mieszkań, na zewnątrz zaś w obiektach takich jak domy lub biura.

Producent, ale jaki?

Gdy zaczynamy szukać firmy, która zajmuje się produkcją drzwi zewnętrznych, trafiamy na znacząco różniące się od siebie oferty. Czym się zatem kierować podczas wybierania? Na pewno nie najniższą ceną, bo zwykle nie będzie ona iść w parze z jakością i estetyką, których potrzebujemy.

Cena jest odzwierciedleniem trwałości i walorów wizualnych. Za drzwi zewnętrzne aluminiowe przyjdzie nam zapłacić sporo, ale to inwestycja w produkt, który posłuży tyle lat, przez ile będzie użytkowany dany obiekt.

Na indywidualne realizacje, estetyczne wykonania i najwyższą jakość można liczyć, decydując się na współpracę z KOBBE. Firmą, która może się pochwalić bogatym doświadczeniem, korzystaniem z najlepszych i sprawdzonych surowców, a do tego niebanalnymi propozycjami, by zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.