Książka z wylewającą się z kart wodą na tle chmur

Wakacje w pełni, więc i z dziećmi spędzamy dużo czasu. Dzień jest dla organizowania zabaw czy wypraw na świeżym powietrzu natomiast wieczorem, kiedy nie trzeba rano iść do szkoły jest idealny czas na fajne filmy.

W głowie się nie mieści to fajny film dla najmłodszych widzów, ale oglądać go mogą też rodzice. Pod warunkiem, że będą się świetnie bawić i nie narzekać. Animowana produkcja ze studia Pixar zdobyła sobie już od samego początku młodych fanów na równi z dorosłymi. Jako jedna z niewielu dostała owacje na stojąco od publiczności zgromadzonej na pokazie w Cannes. W końcu każdy z obecnych tam dziennikarzy był przecież kiedyś dzieckiem.

Co takiego W głowie się nie mieści cda

Chcecie wiedzieć więcej o filmie W głowie się nie mieści cda sprawdźcie zwiastuny. Fakt, że może nie pokażą nam całości fabuły, ale na pewno zachwycą żywymi kolorami i ciekawymi postaciami w jakie twórcy ubrali dziecięce emocje. Świat dziecięcej wyobraźni jest pełen przygód. Bohaterami zaś są:

  • Radość;
  • Smutek;
  • Strach;
  • Gniew;
  • Odraza.

Każda z tych pięciu postaci jest esencją konkretnej emocji. Cóż tu dużo mówić, najbardziej zapadająca w pamięć Radość jest wariatką z niewyczerpalną ilością optymizmu, który czasami przygasa po to, aby rozpalić się na nowo ze zdwojoną siłą.

Dialog z humorem

Sukces filmu W głowie się nie mieści cda to nie tylko ciekawe podejście do tematu i narysowanie takich prozaicznych rzeczy jak uczucia. Tu wielką i chyba jedna z najważniejszych ról odgrywają dialogi. Tak się składa, że nieraz zdarzało mi się zobaczyć tą czy inną animację skierowaną do dzieci jako głównej grupy odbiorców. Jednakże konstrukcja dialogów była atrakcyjna, ale dla starszych. Będąc rodzicem i oglądając taką bajkę trzeba się było potem trochę tłumaczyć z zawiłości sarkazmu.

Spacer z rodziną

Kim jest Riley?

Dziewczynka jakich wiele na tym świecie, zostaje zmuszona przez siły wyższe (czyt. rodziców) do adaptacji w nowym miejscu. Nowa szkoło, znajomi, to wszystko sprawia, że Riley się gubi. Na dodatek Radość i Smutek obecne w jej głowie gubią się. Na pokładzie i z dostępem do konsoli sterowania uczuciami zostają pozostałe trzy emocje. Jak myślicie, co się dzieje w takim razie z naszą bohaterką? No właśnie, jest źle, dlatego też Radość i Smutek nie ustają w wysiłkach, aby wrócić z powrotem tam gdzie powinny być. Czy im się uda?

Wewnętrzny świat nadal fascynuje

Skoro mądrzy tego świata chcą poznać jak funkcjonuje ludzki mózg, niby po to aby pomóc ludziom, więc nie dziwmy się, że też dzieci będą skore dowiedzieć się więcej. W głowie się nie mieści cda to próba pokazania i zainteresowania funkcjonowaniem mózgu najmłodszych widzów. To też fajny pomysł na dyskusje o kolejnym wybuchu złości. Niekoniecznie pewnie taki koniec moralizatorski był w zamyśle producentów, co nie znaczy, że nie przyda się rodzicom w okiełznaniu dziecięcej perswazji za wszelką cenę. W głowie się nie mieści cda to film dla całej familii, która przy wieczorze chce spędzić razem trochę czasu. Zakończyć ten dzień można właśnie takim akcentem. Myślę, że dzieci chętnie będą się bawić razem z rodzicami na wieczornym seansie we własnym domu. Jak najbardziej chodzi o chwile jakie uda się Wam spędzić razem w rodzinnym gronie.

Źródło:

One thought on “Ciekawy film dla dzieci animowany – W głowie się nie mieści cda”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.