Ciekawa lampka nocna

Dobrze rozplanowana i odpowiednia wykonana instalacja elektryczna to ważny element każdego budynku. Wszystkie części tego układu powinny być odpowiednio dobrane, ponieważ będą one miały wpływ na to bezpieczeństwo instalacji. Jednym z ważniejszych produktów jest włącznik SN i powinniśmy zadbać o to, by był on możliwie najwyższej jakości.

Definicja wyłącznika SN

Wyłącznik SN to urządzenie służące do wytwarzania prądu przemiennego. Ten trójfazowy wyłącznik próżniowy posiadana średnie napięcie VC-1, a co za tym idzie można go wykorzystywać do łączenia prądu o częstotliwości 50Hz. Dzięki wykorzystaniu włącznika prąd przemienny zostaje przełączony na napięcie 12 kV, 17,5 kV, 24 kV i 36 kV.  Wyłącznik SN jest przydatny w przypadku wyłączenia prądu w warunkach zwarciowych oraz prądów pod dużym obciążeniem. Bardzo często wykorzystuje się go w różnych gałęziach przemysłu, na przykład w górnictwie oraz przy elektrowniach.  Bardzo ważne jest to, by wybrany przez nas włącznik SN był zgodny z kilkoma normami, takimi jak PN – EN – 62271-100 oraz PN – EN – 60694. Pierwsza norma odnosi się do opisu wyłączników wysokiego napięcia druga zaś opisuje wymagania dotyczące wysokonapięciową aparaturę rozdzielczą.

Dlaczego warto?

Wyłącznik SN jest bardzo bezpieczny zarówno dla człowieka jak i środowiska naturalnego. Nie zawiera on bowiem szkodliwych substancji, zarówno tych ciekłych jak i gazowych. Jego ogromną zaletą jest to, że komory próżniowe nie podlegają jonizacji. W praktyce oznacza to, że  w przypadku problemów nie będzie on wymagał szczególnego medium gaszącego. Co ważne użycie próżni sprawia, ze powierzchnie styków nie są zanieczyszczone.

Użycie włącznika SN ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo. To z kolei ma ogromne znaczenie, szczególnie w różnego rodzaju fabrykach. Pamiętajmy jednak, by zawsze wybierać produkty z wyższej półki. W Schneider Electric znajdziemy wysokiej jakości produkty opatrzone wymaganymi certyfikatami.  Wybór odpowiedniego wyłącznika SN sprawi, że montowana przez nas instalacja elektryczna będzie zabezpieczona w odpowiedni sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.