Niebieskie plastikowe beczki.

Plastikowe beczki to uniwersalne pojemniki do przechowywania. Mogą być używane do transportu wszelkiego rodzaju produktów i materiałów, od żywności po smary przemysłowe. Niezależnie od branży, w której działasz, możesz znaleźć co najmniej jedno zastosowanie dla tych poręcznych zasobników. Dowiedz się, jak najlepiej je wykorzystywać i jakie korzyści zapewniają.

Do przechowywania różnego typu materiałów

W plastikowych beczkach można przechowywać różnorodne przedmioty i materiały, zarówno suche, jak i płynne. Chociaż nie nadają się do wszystkiego, mogą być jedyną opcją, jeśli planujesz magazynować:

  • kwasy i inne materiały żrące – materiały żrące, takie jak wodorotlenek sodu i kwas azotowy, ścierają się na metalowych beczkach i innych rodzajach pojemników do przechowywania. Dlatego potrzebujesz zabezpieczenia w postaci plastiku. Kwasy nie wchodzą z nim w kontakt, więc możesz mieć pewność, że Twój pojemnik i sam płyn pozostaną nienaruszone podczas transportu,
  • smary, detergenty, chłodziwa i środki powierzchniowo czynne – jeśli zajmujesz się transportem smarów lub innych produktów podatnych na utlenianie i redukcję, będziesz potrzebować niereaktywnego pojemnika, takiego jak plastikowy bęben właśnie. Plastik nie spowoduje utleniania materiałów, więc nie musisz się martwić, że przesyłka dotrze z niedowagą. Jeśli użyjesz innego rodzaju pojemnika, istnieje ryzyko, że po drodze stracisz część swojego produktu na skutek utleniania,
  • żywność i napoje – plastikowe beczki dobrze sprawdzają się w przypadku żywności i napojów. Zanim przechowasz produkty spożywcze w bębnie, upewnij się, że jest on oznaczony symbolem klasy spożywczej, zwykle umieszczonym na dnie pojemnika. FDA odradza ponowne użycie plastikowych pojemników podczas przechowywania i transportu żywności, ale są pewne wyjątki. Produkty spożywcze, które dobrze nadają się do plastikowych beczek, to zboża, zioła i produkty suche, takie jak mąka i cukier.

Plastikowa beczka.

Beczka plastikowa zakręcana STERK 120l. Źródło: Prymus AGD

Zalety plastikowych beczek

Plastikowe beczki należą obecnie do najbardziej opłacalnych pojemników transportowych dostępnych obecnie na rynku. Oto tylko niektóre z korzyści płynące z ich użytkowania:

  • trwałość – nie musisz się martwić, że dana zawartość ulegnie uszkodzeniu, wybierając plastik. Wiele plastikowych beczek na sprzedaż jest zaprojektowanych tak, aby zapewnić bezpieczeństwo produktów pod ciśnieniem. Możesz przewrócić lub upuścić beczkę, a twoje towary nadal będą nienaruszone,
  • możliwość ponownego użycia- nic nie stoi na przeszkodzie, aby ponownie wykorzystać swoje plastikowe beczki, co pomaga zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. Oczywiście będziesz musiał dokładnie wyczyścić lufę po każdym użyciu, aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu.

Podsumowanie

Jak widać, plastikowe beczki są wszechstronnym narzędziem dla osób, którym zależy na bezpiecznym przechowywaniu produktów spożywczych i użytku przemysłowego. Zwłaszcza że charakteryzuje je również poręczność i wytrzymałość, co w przypadku transportu jest nie do przecenienia.

One thought on “Do czego przydają się plastikowe beczki?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.