Artykuł sponsorowany.
Od czego zacząć budowę własnego domu? W pierwszej kolejności na pewno zdecydujesz się na konkretną lokalizację. Kolejnym krokiem będzie zapoznanie się z dokumentacją działki i warunkami zabudowy. Tworzenie projektu budowlanego, wynajęcie kierownika budowy, dopełnienie formalności związanych ze zgłoszeniem budowy, wizyta geodety — liczba kroków może skutecznie zniechęcić do zbudowania domu swoich marzeń. Nie zawsze musi to jednak wyglądać tak skomplikowanie. Wyobraź sobie stawianie domu bez pozwolenia na budowę — dom na zgłoszenie — to rozwiązania proponowane przez twórców firmy Hyta. Nie potrzebujesz nadzoru budowlanego, ani prowadzenia dziennika budowy. Szybko, przyjemnie, z uwzględnieniem funkcjonalnych cech budynku — sprawdź, jak wygląda proces budowlany w tym przypadku.
Budowa domu nigdy nie była łatwiejsza — do stawiania budynków nie potrzebujesz pozwolenia na budowę
Marzenie o postawieniu własnego domu pośród natury i przyjemnych okoliczności przyrody staje się coraz bardziej realne. Dzięki możliwościom, jakie oferują specjaliści z Hyta, nie musisz już przejmować się budową trwającą kilka lat i szeregiem formalności, których należy w związku z nią dopełnić. Polskie prawo reguluje stawianie zabudowy do 35 m2, zgodnie z którym niepotrzebne są pozwolenia, aby rozpocząć budowę. Jak to działa? W pierwszej kolejności wskazujesz dom bez pozwolenia, który zechcesz postawić i określasz miejsce, a dokładniej działkę, na której stanie. W zamian otrzymujesz projekt domu, oraz potrzebne wnioski i oświadczenia, które należy złożyć w urzędzie wraz z dołączonym projektem oraz oświadczeniem o wzięciu odpowiedzialności za kierowanie budową. Po upływie 21 dni możesz już rozpocząć budowę domu na zgłoszenie. Czas oczekiwania warto poświęcić na rozeznanie zasad związanych z zagospodarowaniem przyszłej powierzchni zabudowy. Na tym etapie dobrze jest dowiedzieć się, jak wygląda sprawa przyłączenia mediów. Postawienie domu bez formalności w dalszym ciągu wymaga przyłączenia takich podstawowych udogodnień, jak woda, prąd czy kanalizacja. To szczególnie ważne, gdy w grę wchodzi budowa całorocznego domu jednorodzinnego.
Dom bez pozwolenia na budowę — wybierz działkę, zgłoś budowę i rozpocznij stawianie konstrukcji
Budowa domu bez pozwolenia niweluje konieczność uzyskania decyzji o warunkach zabudowy czy zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Skoro prawo budowlane daje możliwość budowy domów do 70 m2, w oparciu o zgłoszenie i dopasowanie go do własnych potrzeb mieszkaniowych, rozpoznanie w dostępności mediów to krok, który pozwala na rozpoczęcie stawiania konstrukcji. W pierwszej kolejności należy przygotować fundamenty. Do ich stworzenia otrzymasz konkretne wytyczne. Przedstawiciele firmy Hyta opierają swoje projekty o rozwój i technologię. Brak pozwolenia na budowę zwalnia z szeregu formalności, jednak w dalszym ciągu stajesz się inwestorem, który może budować domy o wyjątkowym charakterze i przeznaczeniu.