Listwa przypodłogowa w ciekawym pomieszczeniu

Estetyczne wykończenie podłogi wymaga wykorzystania listew, które stworzą harmonizująca i spójną aranżację między kolorem ścian a panelami czy wykładziną podłogową. Wybierając rodzaj i sposób wykończenia, musimy zwrócić uwagę na styl w jakim chcemy utrzymać pomieszczenie, stolarkę drzwi i okien, a także kolory i materiały. Wszystko powinno ze sobą współgrać i tworzyć jedną całość.

Z szerokiej oferty listew przypodłogowych warto wybrać te stworzone z naturalnego drewna. Dlaczego?

  • Listwy drewniane są wytrzymalsze i odporne;
  • Pozwalają dostosować kształt do stolarki drzwi i okien;
  • Umożliwiają pomalowanie na dowolny kolor;
  • Są naturalnym przedłużeniem drewnianej podłogi.

Listwy z drewna okazują się rozwiązaniem klasycznym i niezwykle eleganckim. Świetnie dopasowują się do aranżacji nowoczesnych, ale równie dobrze sprawdzą w mieszkaniach wysokich i starych o drewnianej podłodze. W końcu naturalne drewno to materiał, który gwarantuje piękne wzornictwo i pasuje przy wielu aranżacjach.

Dzięki listwom możemy w przemyślany sposób wpływać na odbiór całego pomieszczenia. Wysokie i rzucające się w oczy mogą wyeksponować głęboki kolor ścian. Z drugiej strony możemy wybrać modele o spójnym wzorze z podłogą, a wtedy optycznie możemy powiększyć metraż pomieszczenia. Możemy wpływać nawet wrażenie wysokości pomieszczenia. Dlatego odpowiedni wybór i dopasowanie listwy do wnętrza jest tak ważne.

Drewniane listwy

Drewniana listwa przypodłogowa

Drewniane listwy to rozwiązanie szczególnie polecane osobom, które w pomieszczeniu zakładają lub już posiadają drewnianą podłogę. Wtedy dobrze komponujące się wzory i kolory będą najlepszych wyjściem. Należy jednak pamiętać o tym, aby wybierać jedynie sprawdzone rozwiązania i polecanych producentów. To gwarancja tego, że listwy wytrzymają próbę czasu i nie stracą swoich walorów. Co więcej, listwy drewniane oferują wszystko, co niezbędne do wygodnego użytkowania pomieszczenia. Dobrze przylegają do ścian i zakrywają łączenie podłogi ze ścianami. Posiadają także rowki na kable, a sam ich montaż jest banalnie prosty.

Modele z litego drewna to również ogromna różnorodność wzorów i profili. Możliwe jest dostosowanie listew bezpośrednio do stylu stolarki drzwi czy samych parapetów. W nowoczesnych aranżacjach modne okazują się proste i wolne od dodatkowych zdobień modele. W aranżacjach bardziej klasycznych inwestorzy sięgają raczej po listwy dodatkowo rzeźbione i profilowane. Tak czy inaczej, istnieje szeroki wybór rozwiązań i sposobów wykończenia samych listew. Wybierajmy je, mając na uwadze zawsze ogólny pomysł na wnętrze i aranżację.

One thought on “Drewniane listwy przypodłogowe – dlaczego warto?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.