Kobieta używa inteligentnego oświetlenia w swoim domu

Artykuł partnera.

Technologia nieustannie się rozwija, a dzięki niej mamy coraz więcej możliwości kontroli otaczającej nas rzeczywistości. Jednym z ostatnich trendów jest Smart Home – zautomatyzowany system sterowania podstawowymi parametrami w domu. Jego część stanowi inteligentne oświetlenie. Kiedyś spotykane w domach elit, dziś dostępne dla każdego. Zarządzanie światłem z poziomu swojego smartfona jest proste, efektywne i tanie. Jak działa takie rozwiązanie i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Inteligentne oświetlenie jako alternatywa tradycyjnych rozwiązań

Energia elektryczna mocno drożeje. W trosce o niższe rachunki i mniejsze zużycie prądu innowacyjne technologie wychodzą nam naprzeciw. Sterowanie za pomocą WiFi pozwoli na dobranie dokładnie takiego natężenia światła, jakiego w danym momencie potrzebujemy. Wszystko za sprawą zsynchronizowanej aplikacji w Twoim smartfonie. Moc oświetlenia reguluje się w niej manualnie za pomocą suwaków na ekranie telefonu, ale istnieje też możliwość zautomatyzowania całego procesu. Można zwyczajnie zaprogramować inteligentne oświetlenie i dobrać natężenie światła do konkretnej pory dnia. Światła będą się też automatycznie wyłączać w pomieszczeniach, w których nikt nie przebywa. Szacunkowa oszczędność na rachunkach za prąd, jaką daje takie rozwiązanie, to nawet 50% kosztów oświetlenia! Dodatkowo wybierając nowoczesne metody, troszczymy się o klimat – dzięki rozsądnej eksploatacji urządzeń zmniejsza się bowiem emisja CO2. Emisja niższego poziomu energii elektrycznej to ukłon w stronę naszej planety.

Zapewnij sobie bezpieczeństwo z inteligentnym oświetleniem

Duży komfort i oszczędność pieniędzy to bardzo ważne aspekty, ale nie są one jedynymi zadaniami systemu regulacji oświetlenia. Dzięki niemu raz na zawsze przestaniesz bać się o bezpieczeństwo swojego dobytku podczas wyjazdu czy dłuższej nieobecności. Wystarczy za pomocą aplikacji co jakiś czas włączyć i wyłączyć światło w domu. Dzięki temu potencjalny włamywacz nie zorientuje się, że dom stoi pusty. Tak samo rozwiążesz problem nieumyślnie pozostawionego, zapalonego światła w mieszkaniu.

Wygoda i piękny design na pierwszym miejscu

Decydując się na inteligentne oświetlenie, np. to, które znajdziesz w e-sklepie AstralHome, otrzymujesz bilet do świata absolutnego komfortu. Koniec z manualnymi włącznikami światła – chcąc zgasić lampę, nie musisz nawet wstawać z fotela! Oświetlenie dopasuje się do Ciebie i Twoich zwyczajów, dzięki czemu będziesz mógł pracować i odpoczywać bardziej efektywnie. Nada ono też Twoim wnętrzom zupełnie innego charakteru. Nie musisz już dzwonić o pomoc do sąsiadki, żeby wyłączyła pozostawione światło – wystarczy tylko uruchomić aplikację!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.