talerze do restauracji.

Aby goście chcieli odwiedzać restaurację, musi tam na nich czekać nie tylko smaczna kuchnia, wspaniała atmosfera, ale także idealnie dobrana zastawa stołowa, która nie tylko spełnia swoje funkcje użytkowe, ale jest także „wisienką na torcie” lokalu. Dlatego warto poświęcić dużo uwagi, aby dokonać najlepszego wyboru.

Jaka powinna być dobra zastawa stołowa?

Z pewnością musi być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Oznacza to przede wszystkim, że istotna jest jej trwałość i łatwość czyszczenia. Z pewnością talerze wykonane z kruchego materiału posłużą znacznie krócej niż te mniej narażone na stłuczenie. Nawet jeśli naczynie nie zostanie całkowicie zniszczone, to już zwykłe ukruszenie czy małe pęknięcie powoduje, że nie nadaje się ono już do podania gościom. Trzeba je wówczas wymienić na nowe, a to z kolei wiąże się z kosztami.

Biorąc pod uwagę, że w każdej restauracji, zwłaszcza tej, która codziennie obsługuje dużo klientów, zastawa stołowa jest intensywnie eksploatowana, niezwykle ważne jest łatwe mycie. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy wybrane talerze do restauracji nadają się do mycia w zmywarce, również w bardzo wysokich temperaturach. To znacznie ułatwi utrzymanie ich w czystości, a co za tym idzie w gotowości na szybkie przyjęcie kolejnych gości.

Talerze do restauracji – potrzebne różne rodzaje

Wybierając zastawę stołową, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby była higieniczna i bezpieczna dla użytkowników. Dlatego warto dopilnować, żeby w jej składzie nie znajdowały się żadne metale ciężkie, ani inne produkty chemiczne szkodliwe dla zdrowia. Natomiast powierzchnia zastawy powinna być gładka, a co za tym idzie, niepochłaniająca nieprzyjemnych zapachów ani tłuszczu. Nie powinna także zmieniać smaku serwowanych dań.

Kompletując zastawę stołową do lokalu gastronomicznego, trzeba pamiętać, że w zastawie restauracyjnej muszą się znaleźć naczynia do podawania różnego rodzaju dań. W zależności od serwowanych potraw, warto, aby znalazły się tam płytkie talerze obiadowe, talerze głębokie oraz deserowe. Przydatne mogą się okazać także półmiski i talerzyki na przystawki.

Warto także zaopatrzyć się w większą liczbę talerzy. Zawsze może się zdarzyć, że naszą restaurację odwiedzi wyjątkowo dużo gości, a talerze czy kubki zawsze mogą się stłuc. Dlatego dobrze mieć odpowiedni zapas.

Talerze emaliowane – gdy liczy się trwałość i estetyka

Idealnym rozwiązaniem są bardzo modne ostatnio talerze emaliowane. Nie tylko nigdy się nie stłuką, ale także pozwolą podkreślić oryginalność restauracji, zwłaszcza w stylu rustykalnym czy skandynawskim. Są także idealnym rozwiązaniem podczas organizacji imprez w plenerze. Emaliowane naczynia mają też szeroki zakres zastosowania. Nie tylko bardzo efektownie prezentują się na stole, ale również mogą być używane w piekarniku, co znacznie ułatwia szybkie przygotowanie dań.

One thought on “Jakie talerze do restauracji wybrać?”

  1. Wchodząc do restauracji nigdy nie zastanawiałem się jak te talerze wyglądają, a jednak to ma znaczenie. Bardzo ciekawy artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.