Basen pomalowany na niebieski kolor

Basen na posesji bez wątpienia jest ciekawym elementem zapewniającym komfortowy wypoczynek w trakcie gorących dni. Konieczne jest jednak odpowiednie zabezpieczenie jego powierzchni przed działaniem wilgoci. Czy warto postawić na kolorowe farby do basenu?

Czym cechuje się farba do basenu?

Farba basenowa ma wiele zalet – przede wszystkim zabezpiecza powierzchnię betonową przed nadmiernym wnikaniem wilgoci. Obecnie ogromną popularnością cieszą się preparaty kolorowe. Pozwalają one nie tylko na chronienie konstrukcji basenu, lecz także nadają jej ciekawego wyglądu.

Najważniejsze funkcje farb basenowych:

  • zmniejszają podatność powierzchni basenu na zabrudzenia,
  • redukują nasiąkliwość powierzchniową betonu,
  • nadają powierzchni basenu kolor.

Warto wybierać farby wysokiej jakości, które cechują się imponującą trwałością oraz wydajnością. Muszą być odporne zarówno na działanie wody, jak i promieniowania słonecznego. Niektóre preparaty tego typu są wielofunkcyjne. Pozwalają na zastosowanie m.in. w przypadku elementów metalowych, których również nie brakuje w okolicach basenu – mówi specjalista z firmy Polifarb-Łódź oferującej farby o wielu zastosowaniach.

Różne warianty farb do malowania basenów

Farba do malowania basenów powinna być dopasowana do konstrukcji danego zbiornika i preferencji jego właściciela. Jest to bardzo ważne, ponieważ na rynku można znaleźć takie preparaty w wielu odsłonach. Różnią się one od siebie nie tylko kolorem, lecz także wykończeniem. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się warianty półmatowe. W przypadku elementów metalowych wystających ponad powierzchnię wody można zastosować również preparaty błyszczące.

Pomalowany basen

Jaki kolor farby do basenu wybrać?

Na rynku istnieje wiele wariantów farb do basenów. Jeśli zależy Ci na nadaniu całej konstrukcji ciekawego koloru, doskonałym wyborem będą preparaty o takich barwach, jak:

  • niebieski,
  • błękitny,
  • biały.

Wśród najpopularniejszych preparatów tego typu można wyróżnić m.in. farbę Wodnik do basenów. Występuje ona w kilku kolorach, pozwalając na nadanie całej konstrukcji zupełnie nowego wyglądu. To preparat bardzo trwały, stosowany przez wielu właścicieli basenów.

Na rynku istnieją też farby do basenów bezbarwne – to dobry wybór w sytuacji, gdy chcesz zachować naturalny kolor betonu.

Dlaczego warto wybrać farbę kolorową?

Kolory farb do basenów są tak przemyślane, by zapewnić odpowiedni wygląd zbiornika, a także stworzenie wrażenia, że woda w nim jest krystalicznie czysta i zachęca do kąpieli. To właśnie dlatego większość preparatów tego typu występuje w odcieniach niebieskiego. Imitują one błękitne niebo odbijające się w tafli wody. Dzięki zastosowaniu takiej farby basenowej można sprawić, że konstrukcja będzie prezentować się niezwykle atrakcyjnie, nadając piękny wygląd całej nieruchomości.

Zastosowanie wysokiej jakości farby do malowania basenu pozwala również na wyrównanie jego koloru. Na powierzchni betonu często pojawiają się przebarwienia, które wpływają bezpośrednio na jego wygląd. Farba przykrywa wszystkie nierówności i zmiany odcieni, nadając basenowi równomierną strukturę. Taki preparat można wykorzystać do pomalowania zarówno części znajdujących się pod wodą, jak i tych, które wystają ponad powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.