Waga przemysłowa

Wybór odpowiedniego rodzaju systemu ważenia jest ważny dla Twojej firmy i może być trudno dokładnie określić, która waga spełni Twoje potrzeby. W tym artykule omówimy kilka czynników, które możesz wziąć pod uwagę przed zakupem wagi przemysłowej dla swojej firmy.

Inwestowanie w wagi dobrej jakości może pomóc Twojej firmie poprawić wydajność i rentowność. Jednak wiele firm poszukuje wag opartych na kosztach, podczas gdy koszt odgrywa rolę, kupując wagę przemysłową, możesz rozważyć, ile wartość zapewni waga, gdy będzie ona komplementarna z Twoimi potrzebami.

Korzystanie z wagi przemysłowej

Różne wagi przemysłowe mają różne przydatne funkcje i aplikacje, dlatego ważne jest określenie, do czego będzie używana waga. Na przykład skala potrzebna do ważenia dużych paczek w centrum dystrybucji byłaby inna niż ta, która byłaby potrzebna do ważenia i wyceny małego produktu na straganie.

Lokalizacja w środowisku przemysłowym

Określenie, gdzie będzie używana waga, pomoże ci zawęzić zakres, jaki chcesz. Wynika to z faktu, że nie każda waga dostosuje się do atrybutów i możliwości, których możesz szukać. Może przyjrzyj się, czy waga będzie musiała być przemieszczana wokół obiektu, czy też będzie stacjonarna. Czy będziesz mieć pod ręką gniazdko lub źródło energii elektrycznej? Jeśli nie, możesz spojrzeć na wagę, która może działać za pomocą baterii lub generatora.

Rodzaj materiałów

Może weź pod uwagę, jakie materiały mierzysz na wadze. Czy do obsługi płynów potrzebna byłaby waga odporna na działanie cieczy? Jak prawdopodobne jest, że mierzone ciecze wyleją się na wagę? Czego możesz użyć, aby umyć wagę po użyciu, aby utrzymać wagę? Odpowiedzi na te pytania dają wyraźniejszy obraz tego, co kupić.

Pojemność

Coś, na co należy spojrzeć, to pojemność wagi. Ustal największą całkowitą masę brutto, jakiej waga będzie potrzebna do zważenia. Ta liczba byłaby przydatna przy określaniu, jakiej pojemności powinna mieć waga. W stosownych przypadkach może być konieczne uwzględnienie masy tary, którą doda paleta lub pojemnik.

Precyzja

Dokładniejsze wyniki można uzyskać przez regularną kalibrację, ale ważne jest uzyskanie skali odpowiedniej dla środowiska i ustawienia, w których będzie ona używana. Wagi narażone na działanie elementów, zmiany temperatury lub te, które są regularnie przemieszczane, szybciej tracą swoją kalibrację, a prawie wszystkie wagi tracą kalibrację w miarę upływu czasu i regularnego użytkowania.

Czytelność

Czytelność wagi określa, ile miejsc dziesiętnych musi odczytać. Waga przemysłowa o dużej pojemności, taka jak skala platformy o pojemności 500 kg, miałaby czytelność 0,1 kg i byłaby niższa w porównaniu z niższą skalą wydajności. Niższa pojemność, taka jak 50-kilogramowa skala wydajności, miałaby czytelność 0,01. Na przykład wymagana dokładność mniejszej skali wydajności w laboratorium byłaby inna niż wymagana od wagi magazynowej.

Zasadniczo wagi standardowe dość dobrze odpowiadają większości potrzeb związanych z ważeniem w branży; jednak istnieją aplikacje, które wymagałyby bardzo wysokiej czytelności – aż 0,0001 kg. Jeśli potrzebujesz skal o tak wysokiej czytelności, możesz rozważyć zakup specjalnej wagi, zwykle modelu przywracania siły elektromagnetycznej. Są one dość drogie i zwykle wrażliwe na środowisko przemysłowe.

Łączność

Zasadniczo wagi nie są używane same. Często musisz połączyć je z innymi systemami komputerowymi, urządzeniami i drukarkami, aby zwiększyć kontrolę jakości, śledzenie procesów, inwentaryzację i dokumentację. Możesz nawet podłączyć wagi do innych urządzeń, aby kontrolować ich linie wyjściowe i zautomatyzować niektóre procesy, takie jak dozowanie, napełnianie i mieszanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.