Na ścianach budynku nalożony jest tynk strukturalny

Artykuł partnera.

Dekoratorzy już od lat wykorzystują tynki dekoracyjne do ozdabiania ścian wewnątrz budynków. Nic w tym dziwnego, materiał ten otwiera wiele możliwości aranżacyjnych, z jego pomocą można udekorować wnętrze i jednocześnie dodać mu szyku oraz elegancji.

Jak możesz wykorzystać tynk strukturalny w swoim domu? Podpowiadamy w tym artykule.

Salon w minimalistycznym stylu

Od momentu, w którym beton zaczął być wykorzystywany w aranżacji wnętrz, nie znika z projektów architektów oraz projektantów wnętrz. To charakterystyczny materiał, który doskonale sprawdza się w minimalistycznym stylu – kolejnym wielkim hicie w branży architektonicznej.

Jak urządzić salon w minimalistycznym wydaniu? To uporządkowana przestrzeń, niezawierająca sporej ilości przedmiotów, które niepotrzebnie by ją zagracały. W pomieszczeniu na próżno też szukać bogato zdobionych mebli. Stawia się tu raczej na proste i geometryczne kształty.

Kolorystyka minimalistycznego salonu ogranicza się głównie do trzech barw: bieli, czerni lub szarości. Tynk dekoracyjny imitujący beton doskonale więc sprawdzi się w tej przestrzeni, a dzięki swojej neutralnej barwie świetnie komponuje się z drewnem – materiałem, który chętnie jest wykorzystywany w minimalistycznych wnętrzach.
Kuchnia w skandynawskim stylu

Kolejnym stylem, który jest niezwykle popularny wśród Polek i Polaków to styl skandynawski. Wnętrza utrzymane w tej stylistyce są jasne, a przy tym jednocześnie ciepłe i przytulne. Ponadto mimo utartych schematów, styl skandynawski pozostawia osobie projektującej wnętrze wiele miejsca na wprowadzenie mniej oczywistych elementów. Jednym z nich może być tynk strukturalny. Pozwala on uzyskać w prosty sposób ciekawy deseń oraz przyciągającą uwagę strukturę, która może imitować na przykład stary tynk, korę drzewa, efekt liści bądź inny, wymarzony przez Ciebie wzór.

Eklektyczna sypialnia

Jeśli wolisz style, w których masz duże pole do działania, to z pewnością zainteresuje Cię styl eklektyczny. Ta stylistyka daje sporą swobodę, więc to doskonałe rozwiązanie dla indywidualistów, którzy nie przywiązują się nadmiernie do jednego stylu wnętrzarskiego.

Co jest najważniejsze, gdy decydujesz się na eklektyczną sypialnię? Liczy się tu przede wszystkim rozwaga i to, aby nie zapomnieć o funkcjonalności pomieszczenia. Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i możemy się wyciszyć. Dlatego też nie warto przesadzać z ilością łączenia stylów. Najlepiej jest wybrać jeden dominujący, drugi dopełniający oraz trzeci, który będzie pełnił rolę niewielkiego akcentu. Również w tym stylu przyda Ci się tynk strukturalny Dekolux, choć to nie cała oferta sklepu Luxmal. Równie dobrą opcją jest ozdobny tynk betonowy Beton TG oraz tynk wewnętrzny Trawertyn Classic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.