Duża, biała wanna stoi w łazience w mieszkaniu

Jedną z najważniejszych decyzji, którą należy podjąć przy urządzaniu łazienki, jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Oba te rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Dowiedz się, co najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience – wanna czy głęboki brodzik.

Wanny – jakie są ich zalety?

Nie brak osób, które nie wyobrażają sobie łazienki bez wanny. Kojarzą się one z relaksem i możliwością błogiego wypoczynku w pianie. Wśród ich wielu zalet można wymienić:

  • uniwersalność

Zastosowanie wanny pozwala zarówno na długie kąpiele, jak i szybki prysznic. Wystarczy zamontować parawan nawannowy i można cieszyć się uniwersalnym wyposażeniem łazienki.

  • stylowy wygląd

Nowoczesne wanny wykonane z wysokiej jakości materiałów, mogą być nie tylko bardzo praktyczne, ale pełnić również rolę dekoracyjną. W dużych łazienkach świetnie będą prezentować się stylowe wanny wolnostojące, natomiast do mniejszych pomieszczeń można dopasować niewielką wannę do zabudowy.

  • wygoda użytkowania

Wybór wanny do łazienki jest szczególnie polecany osobom starszym lub rodzinom z małymi dziećmi. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej komfortowe niż kabina prysznicowa, w której trzeba stać podczas użytkowania, co dla niektórych może być kłopotliwe.

Stylowa wanna będzie ozdobą każdej łazienki, a przy odpowiednim wyposażeniu można z niej korzystać w dowolny sposób.

Jakie plusy mają kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem?

Kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem to alternatywa dla wanien, która sprawdza się przy niewielkich łazienkach. Takie rozwiązanie jest przydatne, zwłaszcza gdy w domu znajdują się małe dzieci. Wtedy głęboki brodzik pozwala na bezpieczną kąpiel. Natomiast należy uważać przy wchodzeniu do takiej kabiny prysznicowej, aby się nie potknąć.

Głęboki brodzik czy wanna?

Jeśli dysponujesz odpowiednią ilością miejsca, najkorzystniejszym rozwiązaniem jest wanna. Jest komfortowa i uniwersalna. Natomiast, jeśli Twoja łazienka jest niewielka, to nierzadko jedyną możliwością jest zastosowanie kabiny prysznicowej z głębokim brodzikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.