Cała idea biur na godziny świetnie trafia w potrzeby osób, które wykonują wolny zawód. Wiele firm zapewnia zainteresowanym bardzo wysoki standard dostosowanej do codziennej pracy powierzchni.

Co daje wynajem biura na godziny?

Osoby decydujące się na wynajęcie biura na godziny zyskują niewątpliwą szansę skorzystania z zupełnie innego poziomu pracy. Chodzi tu głównie o służbowe obowiązki. Możliwość dysponowania indywidualną przestrzenią, a także sposobność nawiązania ciekawej współpracy i nowych znajomości. Wynajmujący nie muszą martwić się o żadne kwestie techniczne, ani też wyposażenie biura, gdyż leży to w interesie firmy świadczącej usługi biur serwisowanych. Biura na godziny w Gdańsku są przykładem idealnie zlokalizowanych miejsc pracy. Poza tym dla wielu potencjalnych klientów, utrzymanie oferowanych kompleksów budynków biurowych na możliwie wysokim poziomie, jest niezwykle ważne. W przypadku gdańskiej lokalizacji widać, że właścicielom zależy na jak najlepszym standardzie i zapewnieniu klientom pełni zadowolenia i satysfakcji z pracy.

Liczne zalety

Biura na godziny oferują szereg możliwości. Dają szansę tym, którzy pracują w domu, skorzystać z pomieszczeń poza nim i swobodnie:

 • porozmawiać z biznesowymi partnerami i klientami;
 • zrobić projekt;
 • spotkać się z współpracownikami.

Z roku na rok ilość biur na godziny zwiększa się diametralnie.

Są one coraz powszechniejszą formą zatrudnienia i działania dla tych, którzy pracują w domu. Jest to nie tylko nowy trend, lecz także idealne do wykonywania swoich służbowych obowiązków miejsce, połączone z szeregiem dodatkowych usług. Biura na godziny:

 • dają możliwość wyjścia z domu i współpracy z innymi osobami – sporo ludzi, po pewnym czasie, spędzonym na pracy w domowym zaciszu, odczuwa brak kontaktu z innymi. Jest im też niezwykle trudno skupić się na pracy, którą wykonują. Przez to, bardzo często obowiązki, możliwe do zrealizowania w godzinę czy dwie, wykonują znacznie dłużej. Wynajmując biuro na godziny, można mieć większą pewność tego, że czas w nim spędzony będzie owocniejszy i w pełni poświęcony pracy;
 • umożliwiają optymalizację kosztów – wynajem przestrzeni biurowej jest znacznie tańsze, niż wynajmowanie własnego biura. Decydując się na tego typu rozwiązanie, można zaoszczędzić pieniądze, a także zaplanować ile godzin i jakie dni poświęcone zostaną na prace w biurze;
 • dają elastyczność i niezależność – każdy, decydujący się na wynajęcie biura na godziny, ma możliwość ustalenia własnego harmonogramu dnia, uwzględniając wszelkie swoje potrzeby. To wynajmujący decyduje o tym, w jakich godzinach będzie pojawiać się w biurze. Wszystko to daje większą swobodę i niezależność.

Jak wybrać dobre biuro na godziny?

Aby znaleźć dobre miejsce do pracy warto na początku dokładnie się rozejrzeć. Należy zwrócić uwagę na oferowane przez biuro usługi, a także ocenić, czy będzie to dobre miejsce na rozwój kreatywności i satysfakcjonującą produktywność. Bardzo cenne są wszelkie dodatkowe inicjatywy, organizowane przez biura na godziny. Im więcej się dzieje, tym jest większa szansa na rozkwit biznesu osoby zainteresowanej wynajęciem biura. Praca w dobrze zaprojektowanej przestrzeni może istotnie wpłynąć na efektywność wszelkich biznesowych działań.

Jakieś wady?

Należy dodać, że biura na godziny rozwijają się tylko w dużych miastach, takich jak:

 • Gdańsk;
 • Warszawa;
 • Łódź;
 • Wrocław;
 • Katowice;
 • Kraków.

Zatem mieszkańcy małych miejscowości mają ograniczony do nich dostęp. Może być to ich niewątpliwą wadą. Ponadto opłaty. Oczywiście są one znacznie mniejsze, niż w sytuacji wynajęcia własnego biura. Jednak należy te koszty wziąć pod uwagę. Biuro na godziny to interesująca alternatywa. Jednak zanim ktokolwiek się na nią zdecyduje, powinien przemyśleć jakie korzyści będzie z tego miał.

One thought on “Wynajem biura na godziny – czy warto?”

 1. Biuro na godziny to świetna opcja. Można obsłużyć w nich szkolenia i biznesowe spotkania, a także zorganizować konferencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.