Kobieta liczy koszty ogrzewania domu

Artykuł partnera.

Wybierz dla swojego domu nowoczesne elektryczne ogrzewanie podłogowe. Dzięki niemu zaoszczędzisz, bo ma wyjątkowo niskie koszty materiałów oraz montażu i zerowe koszty serwisowania. A jeśli Twój wybór to jednocześnie fotowoltaika i ogrzewanie elektryczne podczerwienią, to wygenerowany za pomocą paneli prąd wykorzystasz do zasilania systemu ogrzewania. Poznaj sposób na przyjazny środowisku zeroemisyjny dom!

Oszczędzaj, gdy inni płacą coraz więcej. Postaw na fotowoltaikę i nie przejmuj się cenami prądu

Ogrzewanie elektryczne podczerwienią jest uznawane za ekonomiczne przede wszystkim ze względu na niski koszt montażu i materiałów oraz brak kosztów serwisowania i napraw. A co z kosztami eksploatacyjnymi? Nie da się ukryć, że są one zależne od aktualnych cen energii elektrycznej. Prostą symulację możesz przeprowadzić za pomocą kalkulatora kosztów ogrzewania na stronie Heat Decor. Wprowadź różne stawki za 1 kWh i sprawdź, jak będą zmieniały się miesięczne i roczne koszty.

Ceny prądu w 2020 roku wzrosły o 20%. Czas przygotować się na wzrost cen prądu w 2022 roku. Zastanów się, czy nie jest to dobry moment, by zainwestować w energię pozyskiwaną z promieniowania słonecznego. Prąd wytworzony przez panele fotowoltaiczne wykorzystasz do zasilania systemu podłogowego ogrzewania elektrycznego. Zadbasz w ten sposób o stan swojego budżetu, a także o środowisko! Połączenie fotowoltaiki i elektrycznego ogrzewania podłogowego to bezpieczny, niewymagający obsługi, zeroemisyjny system.

Kalkulator kosztów ogrzewania: sprawdź, jakiej mocy instalacji potrzebujesz

Chcesz, by Twoja instalacja fotowoltaiczna w pełni pokrywała zapotrzebowanie na prąd systemu ogrzewania elektrycznego? Kalkulator kosztów ogrzewania Heat Decor pozwoli Ci sprawdzić, jakiej mocy znamionowej instalacji potrzebujesz. Do obliczeń wykorzystaj podstawowe parametry: powierzchnię użytkową budynku i jego klasę energetyczną.

Przykładowo do ogrzania domu o powierzchni użytkowej 100 m2 i klasie energetycznej A potrzebujesz prądu wygenerowanego przez instalację fotowoltaiczną o mocy 3,125 kWp. Taka moc znamionowa pozwoli Ci zbilansować koszty eksploatacyjne ogrzewania. Oznacza to, że dopasowując moc paneli do zapotrzebowania systemu ogrzewania elektrycznego, możesz całkowicie uniezależnić się od opłat za energię.

Kalkulator kosztów ogrzewania pozwoli Ci dokonać orientacyjnych obliczeń zapotrzebowania na energię elektryczną. Miejsce instalacji paneli fotowoltaicznych może mieć wpływ na moc, która będzie niezbędna. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się ze specjalistami Heat Decor w sprawie szczegółów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.