Haczyki do firan

Od wielu lat, a może nawet wieków, firany stanowią niezbędny dodatek do każdego mieszkania. Wiele osób poświęca dużo czasu na dobranie ich nie tylko do koloru ścian, ale także innych dekoracji. Bardzo ważnym aspektem jest sposób wykonania zasłony. W niektórych pomieszczeniach sprawdzi się delikatny tiul, a w innych żakard. Nie małe znaczenie ma również sposób ich zawieszenia. Jak prawidłowo założyć haczyki do zasłon? Poniżej znajdziesz kilka ważnych porad.

Montaż haczyka do zasłon

Uchwyt hakowy jest jednym z najbardziej uniwersalnych akcesoriów do prawidłowego montażu zasłon. Zapewnia trwałe podtrzymanie i upięcie firany, które będzie spełniało Twoje oczekiwania. Dzięki niemu w prostu sposób zdołasz uformować lekkie tkaniny, zapewniając wnętrzu unikalnego charakteru. Haczyki stanowią bardzo dobry wybór zwłaszcza w przypadku dość długiego drążka. Najczęściej montowany jest w połowie długości drążka. Umieszcza się go również po bokach – poprzez takie zastosowanie zasłony zupełnie zmieniają wygląd. Skoro znamy już zalety zastosowania haczyków, pozostało tylko jedno pytanie. Jak prawidłowo zamontować je do ściany? Na samym początku należy przygotować sprzęt. Potrzebne będą:

  1. odpowiednie haki,
  2. wiertarka,
  3. wkręty,
  4. śrubokręt.

Jeśli ściany w pomieszczeniu są betonowe, niezbędna okaże się wiertarka udarowa. Na rynku można odnaleźć również haczyki samoprzylepne, które nie wymagają od nas robienia dziury w ścianie. Skoro już mamy przygotowane narzędzia, przystępujemy do działania. Haczyki będą montowane na wysokości, na której znajdzie się karnisz. Po umocowaniu haku po obu stronach okna, możesz założyć drążek z drewna lub metalu. Bardzo dobrą decyzją będzie przemyślenie: „Jakie haczyki wybrać?”. Aby efekt był zachwycający, powinny one pasować do karnisza. Istnieją również różne modele haków wykonanych z: drewna. metalu, plastiku lub ich połączenia.

Jak zaczepić haczyk o firanę?

Prawidłowe upięcie firany zmieni Twój pokój w eleganckie pomieszczenie. Nawet najpiękniejsze firanki będą wyglądać nie zbyt ładnie, jeśli zostaną źle przypięte. Dla początkujących osób czynność ta może wydawać się dość skomplikowana, jednak wystarczy trochę wprawy, aby szybko i jednocześnie ładnie udekorować mieszkanie. Jednak aby nauczyć się prawidłowo wieszać zasłony należy poświęcić trochę czasu. Nieprawidłowo zapięte firany mogą niszczyć tkaninę lub wypadać z karnisza. Taśma marszcząca ma dwa rzędy kieszonek. Aby zaczepić haczyk trzeba złapać górną część i przeciągnąć przez dół. Następnie ten sam haczyk należy przemieścić przez kolejną kieszonkę i zapiąć. Ważną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę jest symetria. Z perspektywy, każde niedociągnięcia będą rzucały się w oczy. Od Ciebie natomiast zależy, w jakim stylu dobierzesz haczyki. Czy będą one bardziej minimalistyczne, czy też dekoracyjne. Pamiętaj, że wybór dużych, ozdobnych haczyków może spowodować zmniejszenie przestrzeni. W małych pomieszczeniach dobrą alternatywą będą te bardziej powściągliwe.

Jak już zostało wcześniej wspomniane, zasłony oraz firany należą do podstawowej dekoracji każdego domu. Różnią się one ułożeniem, materiałem i kolorem, ale niewątpliwe można znaleźć je w każdym domu. Podczas zakupu szczególną uwagę warto zwrócić na dopasowanie zasłon bądź firan do pozostałych mebli. Wystarczy poświęcić trochę czasu aby dzięki różnym dekoracjom i dodatkom zapewnić pomieszczeniu unikalny wygląd.

One thought on “W jaki sposób zamontować haczyki do firan?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.