Kolorowa łazienka z kolekcją Dots

Artykuł sponsorowany.

Z czym kojarzą Ci się kolorowe płytki do łazienki? Czy od razu staje Ci przed oczami jednobarwna ceramika w dowolnym kolorze? Przekonaj się, że w projektowaniu łazienki z kolorowymi płytkami wcale nie trzeba podążać utartymi ścieżkami i wybierać tylko sprawdzonych rozwiązań. Razem z projektantami marki Tubądzin pokażemy Ci, jak ciekawie urządzić łazienkę z kolekcją Dots, która w nietypowy sposób wykorzystuje lastryko.

Aby bawić się kolorem i formą w trakcie projektowania łazienki, warto wyjść poza standardowe schematy. Szukasz odważniejszych rozwiązań niż płytki w jednolitym kolorze? Producent płytek Tubądzin przygotował coś, co na pewno przypadnie Ci do gustu – kolekcję Dots inspirowaną lastrykiem w niestandardowym wydaniu.

Nowe spojrzenie na lastryko – jak zmieniała się moda na ten wzór?

Lastryko, znane także pod nazwą terrazzo, to masa wykonana z wody i cementu (bądź żywic), w której zostały zatopione kawałki kamiennego kruszywa. Lastryko jest znane od tysięcy lat. Już w starożytności stosowano lastryko do wykańczania podłóg – można je obserwować m.in. we włoskich pałacach. W Polsce lastryko również było chętnie wykorzystywane. Niektórym nadal kojarzy się z czasami PRL-u jako niezbyt atrakcyjne, brunatnoszare płytki.

Detale w łazience w stylu lastryko

Kolekcja Dots, Tubądzin

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny powrót lastryka. Płytki inspirowane tym trendem są doceniane przez najlepszych projektantów. Klasyczne lastryko jest chętnie powielane w wielu aranżacjach łazienek kąpielowych i niczym nie przypomina niezbyt atrakcyjnych płytek z drugiej połowy ubiegłego wieku.

Chciałbyś wykorzystać trend lastryka, a jednocześnie zależy Ci na stworzeniu przestrzeni, która będzie bardzo oryginalna? Zwróć uwagę na to, jak lastryko zainspirowało projektantów grupy Tubądzin do zabawy kolorem i formą.Kolorowa łazienka z kolekcją Dots

Kolorowa łazienka z nowoczesnym lastrykiem – na czym to polega?

Nowoczesne płytki inspirowane lastrykiem nie mają standardowego wzoru drobnych kamieni. Kolekcja Dots, zamiast kruszywa, wykorzystuje plamy barwne o różnej wielkości i kształtach. Całość przypomina raczej farbę rozlaną i rozchlapaną pędzlem po powierzchni niż precyzyjnie ustalony klasyczny kamienny motyw.

Kolorowe detale w łazience

Kolekcja Dots, Tubądzin

Dominika Zientek-Mróz i Katarzyna Madalińska – autorki kolekcji Dots – wykorzystały inspirację malarstwem gestu action painting, który polega na bezpośrednim rozlewaniu farby na płótnie. W efekcie powstały odważne płytki o bardzo intrygujących wzorach. Na każdej płytce można dostrzec ogromną liczbę odcieni. Kropki, kreski i inne plamy są drobne, pojawiają się nagle i znikają. Niektóre są widoczne tylko wtedy, gdy uważnie się im przyjrzysz, natomiast inne od razu wysuwają się na pierwszy plan. Ułożone obok siebie na ścianie sprawiają wrażenie żywych. Dzięki nim łazienka jest przepełniona dynamizmem oraz… szczęściem – kolorowe wzory motywują do działania i sprawiają, że przestrzeń staje się weselsza i nastraja do pozytywnego myślenia.

Nie tylko barwa, ale też forma –  jak w kolorowej łazience bawić się kształtami?

Zabawa kolorem i wykorzystanie oryginalnego lastryka to świetny sposób na zaprojektowanie oryginalnej łazienki. Jeśli jednak to nadal dla Ciebie zbyt mało, przekonaj się, co jeszcze ma do zaoferowania kolekcja Dots.

Kolorowa łazienka z kolekcją Dots

Kolekcja Dots, Tubądzin

Projektantki TU_Kolektyw zadbały, by w kolekcji Dots znalazły się rozwiązania, które spodobają się nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Dlatego w kolekcji znajdziesz trójwymiarowe płytki ścienne ze wzorem rombów. Przekonaj się sam, jak doskonale będzie się od nich odbijało słońce wpadające przez okno lub światło emitowane przez oświetlenie łazienkowe. Poza trójwymiarowymi płytkami w kolekcji Dots znajdziesz także geometryczną mozaikę w kształcie sześciokątów. Każdy z jej elementów wybija do przodu lub chowa się w ścianie, dzięki czemu przestrzeń Twojej łazienki staje się jeszcze bardziej charakterna. Całości dopełniają kolorowe linie – pomarańczowe, niebieskie i zielone – które wyglądają jak oryginalne fugi.

W trakcie projektowania i urządzania kolorowej łazienki nie musisz się trzymać utartych schematów i ozdabiać ścian płytkami w jednolitym kolorze. Zamiast tego postaw na jeszcze większą oryginalność. Wybierz płytki Dots marki Tubądzin, w których inspiracje lastrykiem nabierają zupełnie nowej, niespotykanej dotąd formy.

One thought on “Zabawy barwą i formą w aranżacji kolorowej łazienki. Urządź oryginalne wnętrze z kolekcją Dots marki Tubądzin”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.