Mężczyzna czyta umowe leasingową w firmie

Artykuł partnera.

Leasing jest wygodnym sposobem na uzyskanie maszyn i urządzeń bez konieczności inwestowania większych środków. Ale do jakich firm najlepiej zwrócić się w tym celu? Prezentujemy dziesięciu największych leasingodawców w Polsce w 2020 roku.

Firmy leasingowe w Polsce – zestawienie 10 największych leasingodawców

Ilość udzielanych leasingów w Polsce w roku 2020 znacznie spadła w stosunku do ubiegłego, w czym duża „zasługa” pandemii COVID-19 i przestojom w każdej branży gospodarki. Liderem, podobnie jak w 2019 roku, pozostał PKO Leasing i to pomimo tego, że w porównaniu z 2019 rokiem udzielił aż 33% mniej leasingów! Łączna wartość finansowanych przez niego leasingów w I półroczu 2020 roku wyniosła  3 596,7 mln złotych.

Na miejscu drugim uplasował się Europejski Fundusz Leasingowy, który w analogicznym okresie sfinansował zakupy w wysokości 2 339,1 mln złotych i to również jest spadek w stosunku do 2019 roku, ale „tylko” o 15%. Na trzeciej pozycji mamy Santander Leasing z finansowaniem 2 265,9 mln złotych. Tutaj również odnotowana została strata w stosunku do poprzedniego okresu i wynosi ona 8%.

Na dalszych miejscach znajdziemy Mleasing, Pekao Leasing, IdeaGetin Leasing, ING Lease, Millennium Leasing, Alior Leasing, a tabelę zamyka SG Equipment Leasing. Co ciekawe  – wszyscy stracili, a najwięcej ING Lease. W jego przypadku spadek finansowania wyniósł aż 44%.

Komu warto zaufać?

Czy warto kierować się tym rankingiem przy wyborze leasingodawcy? Może być on dobrą wskazówką, jednak niekoniecznie wyznacznikiem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ wszystkie firmy leasingowe mają swoje własne zasady finansowania i to właśnie one mogą być języczkiem u wagi, który przeważy szalę na stronę wybranej. To dobry powód, aby dokładnie zapoznać się z ofertą leasingu wszystkich wymienionych na liście „TOP 10”.

Ale czy naprawdę każdy ma tyle czasu, aby prześledzić wszystkie oferty, jakie mają dla przedsiębiorców firmy leasingowe? Zdecydowanie nie, dlatego prawdziwym wybawieniem w tej sytuacji będzie pomoc Leason. To doradztwo leasingowe, które powstało z myślą o tym, aby skutecznie pomóc przedsiębiorcom w uzyskaniu szybkiego leasingu dopasowanego do ich sytuacji i możliwości.

Dlatego zamiast poświęcać mnóstwo czasu na szukanie i studiowanie dokumentów leasingowych w różnych instytucjach, powierz to zadanie Leason, a otrzymasz leasing szyty na Twoją miarę. Jak to działa? Skontaktuj się już dzisiaj, aby nie tylko poznać szczegóły współpracy, ale przede wszystkim podać swoje wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.