Mężczyzna naprawia przewód paliwowy w samochodzie

Artykuł partnera.

Awarie zdarzają się często i bardzo często dotyczą samochodów. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie naprawy są skomplikowane i wiele z nich można wykonać samodzielnie. Jeżeli jednak zdecydujecie się na naprawę w warsztacie, to musicie liczyć się z tym, że koszty będą wysokie. Dziś podpowiemy Wam, jak naprawić przewód paliwowy.

Jak naprawić przewód paliwowy – to trzeba wiedzieć!

Skutkiem uszkodzenia przewodu paliwowego może być wyciek paliwa i co gorsza gdy dojdzie do wycieku paliwa na rozgrzane elementy silnika, to niestety może zakończyć się zapłonem i pożarem, dlatego takich uszkodzeń nie należy bagatelizować. Najczęstszym objawem uszkodzenia przewodu paliwowego jest wyciek. Ale często pojawiają się sygnały ostrzegawcze. Wszelkiego rodzaju pojawiający się zapach paliwa, ale też zabrudzenie na silniku może oznaczać, że doszło do uszkodzenia przewodu. Benzyna jest łatwopalna i co gorsza ma niską temperaturę wrzenia. Przez to bardzo szybko może dojść do wybuchu, którego skutki mogą być tragiczne. Dlatego, gdy macie jakiekolwiek podejrzenia, to koniecznie powinniście sprawdzić przewód. Jeżeli zauważycie mikrouszkodzenie, to przydadzą się Wam kleje profesjonalne. Dzięki nim naprawicie małe uszkodzenia, ale pamiętajcie, że kleje nie nadają się do większych uszkodzeń przewodów. Jeżeli rzeczywiście przewody przeciekają, to jedynym słusznym rozwiązaniem jest ich wymiana. Dostępnych jest wiele przewodów o różnych średnicach, które dodatkowo mogą posiadać oploty stalowe. Przy wyborze zwróćcie jeszcze uwagę na to, czy przewody są elastyczne i jakie mają dopuszczalne promienie zagięcia. Mało elastyczne przewody mogą szybko ulec uszkodzeniu i na ich powierzchni powstaną pęknięcia.

Wytrzymałość przewodów na miarę oczekiwań

Dobre przewody są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też termiczne oraz chemiczne. Narażone są na działanie wysokiej temperatury, stąd też tak ważne jest to, by kupować tylko produkty u renomowanego producenta. Musicie też wiedzieć, że przewód powinien mieć taką długość, jaką posiada oryginalny przewód, który wymieniacie. Nie ma sensu na pewno kupować dłuższego, gdyż rezerwy na pewno nie wykorzystacie. Jeżeli jednak okaże się, że na Waszym starym przewodzie występują duże luzy i akurat na luzach widoczne jest uszkodzenie, to powierzchnię możecie odciąć, następnie przewód zabezpieczyć. Do tego celu przydadzą się kleje profesjonalne. Średnica wewnętrzna przewodu także musi być taka sama jak przewodu oryginalnego. Nawet jeżeli przewód jest bardzo elastyczny, to nie należy wybierać mniejszej średnicy, gdyż bardzo szybko przewód utraci szczelność. Nie zapomnijcie jeszcze uszczelnić miejsca połączenia. Do tego celu najlepiej wykorzystać opaskę zaciskową bądź też sprężynującą. Jeżeli zastosujecie opaskę zaciskową, musicie dociągnąć śrubę opaski, wykorzystując siłę. Połączenie musi być naprawdę szczelne oraz trwałe. Wybierając opaskę sprężynującą trzeba zadbać o dobór średnicy oraz sprężystości.

Naprawianie przewodu  paliwowego

Czy można zakleić dziurę w przewodzie paliwowym?

Wbrew pozorom czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jeżeli przewód paliwowy jest w fatalnym stanie i zauważyliście dziurę, a do domu czy najbliższego warsztatu mechanicznego jest stosunkowo daleko, to nie musicie od razu wzywać lawety. Tutaj wystarczy nieco kreatywności. Jeżeli pojawi się dziura, to możecie ją zakleić klejem, ale na początek musicie wykonać bazę, a bazą tutaj będzie przylepiec z plastra. Dopiero potem należy nałożyć klej i tutaj polecamy Wam kleje do zastosowań specjalistycznych w Ataszek. Gwarantujemy, że naprawdę szybko się wiążą, a dzięki temu efekt będzie od razu widoczny. Po tym etapie należy zacisnąć obejmę i gotowe.

Czy zawsze warto naprawiać przewód paliwowy samodzielnie?

Naprawa przewodu w samochodzie nie jest bardzo skomplikowana. Jednak wymaga nieco wiedzy oraz umiejętności. W innym przypadku niestety możecie dokonać większej ilości szkód. Dlatego jeżeli zupełnie nie macie pojęcia jak naprawić przewód, to lepiej pracę zlecić profesjonalistom. Owszem koszt będzie wysoki, ale może być jeszcze wyższy, jeżeli spróbujecie naprawić przewód, a to się Wam nie uda i do tego uszkodzicie silnik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.