Palenie ekogroszkiem

W ciągu ostatnich kilku lat, ekogroszek nieustannie zyskuje na popularności. Obecnie jest on dostępny w niemal każdym składzie, gdzie sprzedawane są materiały opałowe. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na jakość paliwa grzewczego, gdyż tylko jeśli jest ona wysoka możemy liczyć na to, że będzie się on długo palił i dostarczy dużą ilość ciepła przy jednoczesnej minimalnej produkcji odpadów. Jakie są jeszcze inne jego zalety?

Czym jest ekogroszek?

Kiedyś ten rodzaj paliwa stałego był traktowany jako odpad po węglu kamiennym oraz brunatnym. Niewielkie cząsteczki nie sprawdzały się podczas palenia w piecu a te grubsze były sprzedawane jako węgiel gorszej jakości. Okazało się jednak, że jest to wydajne i ekologiczne źródło energii, które można wykorzystać praktycznie w każdym budynku. Obecnie, zarówno ekogroszek workowany, jak i ten sprzedawany luzem, cieszy się sporą popularnością w naszym kraju.

Dlaczego warto palić ekogroszkiem?

Jedna z największych zalet, sprawiających, że ten rodzaj węgla jest coraz częściej kupowany, to jego stosunkowo niska cena w grupie paliw ekologicznych. W połączeniu z całkiem dobrą wydajnością, tworzy świetne rozwiązanie dla posiadaczy kotłów, którzy kierują się w głównej mierze względami ekonomicznymi. Ponadto, wybierając kocioł na tego rodzaju paliwo ekologiczne klasy 5 z podajnikiem, możemy być pewni, że spełnia on normy ekologiczne a w dodatku wykazuje wysoką sprawność spalania. Jest to szczególnie ważne w miejscach, gdzie powietrze jest mocno zanieczyszczone i każde ograniczenie wydzielania spalin jest na wagę złota. Ekogroszek opałowy jest zatem świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą dbać o jakość powietrza swoim mieście oraz w okolicznych miejscowościach.

W przypadku kotłów na ekogroszek, dodatkową zaletą jest ich zautomatyzowana obsługa. Oznacza to, że wystarczy wsypać odpowiednią ilość paliwa grzewczego w podajnik i uzupełniać co jakiś czas. Warto zaznaczyć, że w przypadku niektórych tego typu urządzeń, wystarczy dosypywać ekogroszek nawet raz w tygodniu. Ponadto, obsługa nie jest skomplikowana, przez co w zasadzie każdy sobie z nią bez problemu poradzi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala zapomnieć o ciągłym dokładaniu do pieca w celu utrzymania odpowiedniej temperatury.

Zapraszamy na taniopal.pl – skład najbardziej ekologicznego ekogroszku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.