Kominek w domu

Nowoczesne kominki oprócz tego, że są integralną częścią centralnego ogrzewania, spełniają jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Funkcję dekoracyjną. Pod nazwą “nowoczesne kominki” kryje się dziś wiele stylów: rustykalny, minimalistyczny, industrialny, angielski. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się kominki narożne z półką na drewno oraz te proste, z szybą panoramiczną. Niezależnie jednak od rodzaju wkładu kominkowego ani nawet jego zabudowy, kominek zawsze jest tym elementem wyposażenia wnętrz, które doskonale dopełnia każdą aranżację.

Nowoczesne kominki są ekologiczne

Chociaż normy EkoProjektu, dyrektywy unijnej dostosowującej parametry techniczne urządzeń grzewczych do wymogów ochrony środowiska, w naszym kraju w pełni zaczną obowiązywać od 01.01.2020 roku, wielu polskich producentów kotłów, piecy i kominków już od wielu lat wypuszcza na rynek produkty wydajne, jakie z czystym sumieniem można nazwać ekologicznymi. Jedną z takich firm jest Defro Home, w której ofercie znajduje się wiele nowoczesnych kominków z płaszczem wodnym oraz powietrznych. Jak wyjaśnia specjalista ds. technicznych, produkowane w Defro urządzenia spełniają rygorystyczne normy EkoProjektu oraz wymogi niemieckiej dyrektywy BlmSchV2, dzięki temu rynek zapełnia się nowoczesnymi kominkami wysokiej jakości, jednocześnie ograniczających emisję pyłu i dwutlenku węgla, a więc po prostu bezpieczniejszych dla człowieka i dla środowiska.

Nowoczesne kominki narożne

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem cieszą się narożne wkłady kominkowe. Są nowoczesne kominki z boczną szybą prawo- lub lewostronną, która kształtem przypomina literę “L”. Prostopadłe przeszklenie daje możliwość większej wizji ognia, którą można ciekawie wykorzystać do aranżacji wnętrz. Przykładem tego jest rozdzielenie otwartej przestrzeni mieszkalnej na dwie strefy użytkowe – salon i kuchnię, pokój dzienny i jadalnię, konfiguracji jest wiele, a efekt zawsze ten sam – zachwycający. Kominek narożny ustawiony w “centrum” rozgranicza pomieszczenia, pozwalając na cieszenie się płonącym płomieniem w różnych codziennych sytuacjach – przy gotowaniu, wspólnym spożywaniu posiłków oraz odpoczynku. To bardzo praktyczne rozwiązanie, tym bardziej, że rozpalone palenisko zawsze jest tym, co łączy, dzięki niemu po prostu częściej przebywa się w gronie bliskich.

Kominki z szybą panoramiczną

Ogień przyciąga. Patrzenie na niego jest przyjemnością, dlatego też przy wyborze kominka dla wielu osób ważnym parametrem jest rozmiar szyby. Świadczy o tym chociażby rosnące zainteresowanie nowoczesnymi kominkami narożnymi, a także tymi z przeszkleniem panoramicznym. Wkłady kominkowe z szybą panoramiczną doskonale podkreślają nowoczesny styl wnętrza. Taki kominek bez zabudowy, ale za to z cienkimi ramkami o profilu kątowym, świetnie wpisuje się do wystroju industrialnego lub minimalistycznego. Z kolei kominek panoramiczny otoczony cegłą lub kamieniem z wyeksponowanym miejscem na drewno to kwintesencja stylu rustykalnego. Pomysły na aranżację kominka zdają się nie kończyć, ograniczać może je tylko wyobraźnia, bo przecież materiały na zabudowę nie muszą być drogie – czasem wystarczy płyta gipsowo-kartonowa, farba i trochę twórczego myślenia.

Nowoczesny kominek w salonie i łazience

Ciekawym rozwiązaniem jest kominek z szybą dwustronną, jak Defro Home Prima LA T. Tu podobnie, jak przy kominkach narożnych, wizją ognia można cieszyć się z dwóch różnych pomieszczeń w domu, aczkolwiek należy zauważyć, że przy szybie typu vis-a-vis osiąga się zupełnie inny efekt – to wrażenie posiadania dwóch kominków zamiast jednego. Dzięki niemu marzenie o kominku w salonie i łazience staje się spełnione, przynajmniej wizualnie.

Nowoczesne kominki dają wiele możliwości

Nowoczesne kominki są ekologiczne i wydajne. I niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na instalację w systemie DTP czy też na kominek z płaszczem wodnym, wkład kominkowy z szybą boczną lub podwójnym, a nawet potrójnym przeszkleniem (!), kominek zawsze jest tym niezwykłym elementem wyposażenia wnętrz, który nadaje im wyjątkowego charakteru.

Więcej pomysłów na aranżację nowoczesnych kominków narożnych znajdziesz w galerii Defro Home.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.