Odpowiednio dobrany rozmar kabiny prysznicowej do łazienki

Wybór kabiny prysznicowej to jedna z ważniejszych decyzji podczas urządzania lub remontowania łazienki. Nie zawsze kierujemy się przy tym rozsądkiem – czasem decydujemy się na rozwiązania, które nie są dobrze dopasowane rozmiarem do przestrzeni, którą w łazience dysponujemy. Tymczasem przy tym, jak dużo istnieje modeli kabin prysznicowych, każdy bez problemu powinien znaleźć coś dla siebie. Czym się kierować, kiedy wybieramy rozmiar kabiny prysznicowej?

Rozmiar kabiny prysznicowej a przestrzeń w łazience

To najważniejsze kryterium, jakie mamy – dostępna przestrzeń. Pamiętaj, że nawet jeśli podoba Ci się określona kabina prysznicowa, to możesz ją znaleźć w takim rozmiarze, by nie zaburzyła przestrzeni w Twojej łazience. Jakie rozmiary są najbardziej popularne?

  • Kabina prysznicowa 100×80: genialnie sprawdza się w małych łazienkach. Jest to z jednej strony bardzo komfortowa kabina, która zapewnia niezbędną ilość miejsca do wygodnej kąpieli. Z drugiej jednak strony nie zabiera zbyt dużo miejsca, a jej ogromnym atutem jest to, że nie ma kształtu kwadratu. Jeden z jej boków jest dłuższy i możesz umieścić go tam, gdzie jest na to przestrzeń, natomiast krótszy bok sprawi, że nawet tak duża kabina prysznicowa 100×80, nie sparaliżuje ciągu komunikacyjnego w łazience.
  • Kabina prysznicowa 80×80: jest prawie tak samo popularna jak kabina prysznicowa 100×80, jednak często wiąże się z kształtem kwadratu. Przez to nie we wszystkich łazienkach może się sprawdzić. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym przypadku półkolistej kabiny 80×80, co da podobne warunki jak kabina prysznicowa 100×80. Zaokrąglenie zaoszczędzi i tak niewielką ilość łazienkowej przestrzeni i sprawi, że poruszanie się po niej będzie łatwiejsze. 
  • Kabina prysznicowa 120×80: jest nieco większą wersją kabiny prysznicowej 100×80, tj. posiada taki sam kształt. Prostokąty okazały się być bardzo praktycznym rozwiązaniem do niewielkich łazienek, a dzięki nim masz możliwość urządzenia bardzo komfortowego kącika kąpielowego.

Jakie kształty kabin prysznicowych wybierać do małych łazienek?

Jak już wspomniano, najbardziej praktyczne w niewielkich łazienkach są ćwiartki koła i prostokąty. Ich kształty pozwalają na bardzo ergonomiczne urządzenie przestrzeni i dają szansę na zostawienie sporej ilości miejsca na meble łazienkowe, czy szafkę z umywalką. Kabina prysznicowa 100×80 to klasyczny przykład tego, że komfort można zmieścić również z małej i niepozornej łazience.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.