Kobieta samodzielnie montuje moskitiere w oknie aby zapobiedz dostawaniu się owadów do domu

Moskitiera okienna to świetne zabezpieczenie przed różnymi owadami oraz zanieczyszczeniami. Aby jednak skutecznie chroniła dom lub mieszkanie, musi być odpowiednio zamontowana. Na rynku dostępne są siatki do samodzielnego montażu – z pewnością poradzisz sobie z założeniem takiego modelu, nawet jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. W poniższym artykule podpowiadamy, od czego zacząć i co wykonywać po kolei, aby moskitiera była dobrze zamontowana.

Dostępne są moskitiery do samodzielnego montażu. Niektóre rodzaje siatek powinien zakładać specjalista, ale większość może być montowana nawet przez osoby niedoświadczone. Przy każdym produkcie znajduje się bowiem instrukcja, przy jej pomocy możliwe jest szybkie i właściwe zamocowanie siatki. Przed przystąpieniem do zakładania moskitiery należy dokładnie wymierzyć okno, co stanowi podstawę prac. Jeśli zdecydowałeś się na zakup produktu na taśmie, zmierz szerokość i wysokość otworu okiennego. Pamiętaj, aby do otrzymanego wyniku dodać delikatny zapas, potrzebny na zamocowanie taśmy. Jest to bardzo istotne, aby nie naprężać siatki, ponieważ może to powodować odklejanie się taśmy samoprzylepnej.

Częstym i zalecanym wyborem jest również moskitiera ramkowa. Przed jej zakupem także należy zmierzyć okno, o czym więcej mówi pracownik internetowego sklepu z moskitierami: Wymiary trzeba rozpocząć od wnętrza pomieszczenia, przy otwartym oknie. Konieczne jest zmierzenie odległości od jednej ramy okna do drugiej, zarówno w poziomie, jak i pionie. Później należy zmierzyć grubość ramy, uwzględniając uszczelki.

Montaż moskitiery na okno bez pomocy fachowca

Samodzielny montaż moskitiery okiennej pomaga zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba w tym celu zatrudniać fachowca. Jeśli wybrałeś jeden ze wspomnianych wyżej rodzajów siatki, to na pewno poradzisz sobie z jej zamocowaniem. Niezależnie od zakupionego modelu, najpierw dokładnie wyczyść ramę okienną. Może się bowiem na niej znajdować kurz, który utrudnia zamocowanie moskitiery i nie wygląda estetycznie. Po oczyszczeniu ramy ze wszelkich zabrudzeń możesz przystąpić do montażu. W przypadku moskitiery na taśmie należy dokładnie przykleić ją do okna, a następnie docisnąć. Po tym trzeba wyciąć siatkę pod przygotowany wcześniej wymiar. Na koniec pozostaje jedynie zamocowanie moskitiery to taśmy za pomocą dociśnięcia jej w odpowiednich miejscach po całym obwodzie.

Nieco trudniejszy jest montaż ramkowej moskitiery okiennej, ale z nim również na pewno sobie poradzisz. Najpierw konieczne okazuje się zmierzenie wewnętrznego otworu ramy okna i docięcie odpowiednich rozmiarów listewek. Elementy trzeba ze sobą połączyć, używając łączników znajdujących się w zestawach. Pod wymiar należy dociąć również siatkę, po czym umieścić ją w ramce. Montaż moskitier okiennych jest bezinwazyjny. Moskitiera ramkowa stabilnie utrzymywana jest w oknie za pomocą opatentowanych docisków mocujących. Tak przygotowaną siatkę należy umieścić na oknie. Jeśli wykonałeś wszystkie kroki poprawnie, będziesz mógł cieszyć się nią nawet przez kilka lat. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by co jakiś czas zdejmować moskitierę np. do czyszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.