Dekoracyjna donica.

Donice ogrodowe to świetna ozdoba ogrodu, tarasu czy balkonu. Doskonale sprawdzają się jako miejsce uprawy roślin jednorocznych, a także wieloletnich. W ogrodzie donice będą jednak pełnić nie tylko rolę praktyczną, ale i dekoracyjną Ozdobią zieloną przestrzeń i nadadzą jej charakteru. Wprowadzić mogą też do ogrodu najnowsze trendy w zakresie aranżacji wnętrz, czyniąc przestrzeń modną i na czasie. Jakie donice ogrodowe modne są w tym sezonie? Zobacz, jak urządzić będące na topie rabaty z kwiatami i iglakami.

Modny ogród 2021/2022

Ogród w sezonie 2021/2022 jest jedną z najważniejszych domowych przestrzeni. Wszystko przez pandemię, która sprawiła, że więcej czasu spędzamy we własnych czterech ścianach. Ogród stał się miejscem odpoczynku na świeżym powietrzu, odskocznią od monotonii, możliwością kontaktu z naturą i bezpiecznego spędzania czasu. Nic więc dziwnego, że w tym sezonie projektanci wiele miejsca poświęcają aranżacji ogrodów. W najmodniejszych projektach wykorzystują oni tzw. trend szarych ogrodów. W nich klasyczne zielone rośliny zastępują te o szarych, oszronionych i białych liściach. Hodowlane są one w donicach ogrodowych z betonu o właściwościach mrozoodpornych i wodoodpornych.

Szare ogrody to jednak niejedyny trend na, jaki odpowiada oferta sklepu internetowego Miloo Home. W naszym asortymencie propozycje pięknych donic do ogrodu znajdą także fani eko rozwiązań. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy szeroki wybór donic drewnianych. Dostępne są one w formie okrągłej, kwadratowej lub stylizowanych skrzynek. Idealnie sprawdzą się one do uprawy kwiatów, a także ziół czy warzyw.

Modne donice do ogrodu – z czego są wykonane?

Modne donice ogrodowe to nie tylko te drewniane i betonowe. W tym sezonie do przydomowych przestrzeni zielonych zaprosić możesz też modele z polietylenu. Są one lekkie, a przy tym niezwykle wytrzymałe. Nie straszne będą więc im niekorzystne warunki atmosferyczne, na których działanie będą narażone przez cały czas. Ich plusem jest również niewielka waga, która pozwala na łatwe przestawienie donicy wraz z rośliną w dowolne miejsce.Donice ogrodowe z polietylenu dostępne są w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu można dobrać je do stylu aranżacji zielonej przydomowej przestrzeni.

Trendy w aranżacji ogrodów 2021/2022 nie zapominają też o sympatykach nowoczesnego, modernistycznego designu. Proponują im doniczki stalowe – lekkie, odporne na warunki atmosferyczne i niezwykle eleganckie. Idealnie wpisują się one w styl nowoczesny, loftowy, industrialny.

Te designy polubią się też z donicami ogrodowymi z cortenu, czyli rodzaju niskostopowej stali. Różni się on od tej tradycyjnej, chociażby większymi właściwościami ekologicznymi. Na powierzchni donic z cortenu dochodzi do samoistnego wydzielania się tlenku miedzi, co w połączeniu ze świeżym powietrzem i deszczem twarzy na nich patynę. Donice wyglądają więc jak postarzałe, nadgryzione zębem czasu. Pojawiającej się na nich rdzy nie należy jednak się obawiać. Corten to materiał niezwykle trwały i wytrzymały. Aby na długo zachował swoje pierwotne właściwości, nie musi być konserwowany czy specjalnie pielęgnowany. Jego design odda ducha ogrodów nowoczesnych, modernistycznych, a także nawiązujących do stylu śródziemnomorskiego.

One thought on “Jak wykorzystać donice do dekoracji ogrodu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.