Balkon francuski.

Balkony francuskie to dość powszechnie wybierane rozwiązanie – pojawiają się nie tylko na dużych biurowcach czy w blokach, ale także w przypadku domów jednorodzinnych. Te charakterystyczne duże przeszklenia pozbawione płyt balkonowych przyciągają uwagę i mają szereg zalet, dzięki którym ich popularność z roku na rok rośnie. Co warto o nich wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o montażu? Przedstawiamy podstawowe informacje na temat ich zastosowania.

Balkony francuskie – co warto wiedzieć?

Nietrudno zauważyć, że balkony francuskie pojawiają się dzisiaj w wielu miejscach. To rozwiązanie doskonałe do biurowców, ale także bloków i domów jednorodzinnych. Są wyróżniającymi się długimi przeszkleniami, które w większości projektów zostały zupełnie pozbawione zewnętrznego parapetu. Standardowo montuje się ok. 15 cm powyżej podłogi. Wykorzystuje się w nich zarówno okna balkonowe otwarte i zamknięte, dostosowując rozwiązania do indywidualnych potrzeb danego inwestora. Wykończeniem są balustrady francuskie zamontowane tuż przy ścianie. Znajdziesz je również pod nazwą “portfenetry”.

Duże zainteresowanie balkonami francuskimi może wynikać z faktu, że to modele wpisujące się w obecne minimalistyczne trendy. Okazuje się jednak, że nie są one w architekturze żadną nowością. Wiemy, że pojawiały się już w baroku. I choć w późniejszym czasie nie pojawiały się na domach zbyt często, dzisiaj ponownie cieszą się dużą popularnością. Obecnie stawiamy na to, co proste i eleganckie, ponieważ cenimy sobie estetyczne i ponadczasowe rozwiązania. Warto także zauważyć, że wygląd to nie jedyna zaleta, która wyróżnia nowoczesne balkony francuskie.

Ze względu na zróżnicowany sposób wykonania, balkony francuskie mogą się między sobą znacząco różnić – to sprawia, że łatwiej jest znaleźć model dopasowany do swoich potrzeb. Należy jednak podkreślić, że wszystkie muszą zapewniać bezpieczeństwo użytkowników poruszających się po budynku, dlatego do ich przygotowania wykorzystuje się wysokiej klasy pleksiglas lub tafle szkła bezpiecznego.

Nowoczesne balkony francuskie – zastosowanie

Okazuje się, że balkony francuskie można wykorzystywać niemal wszędzie. Sprawdzą się zarówno w budynkach biurowych, jak i domach jednorodzinnych. Ważne jest tylko to, by zatrudniony projekt dopasował je do określonego stylu, który wybrał inwestor. W ten sposób osiągniemy efekt spójnej, eleganckiej bryły. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w modernistycznych, prostych projektach. Gdy zastosujemy je na kilku poziomach jednego budynku, bryła nabierze rytmu i stanie się optycznie wysmuklona.

Balkony francuskie wpuszczają do wnętrza bardzo dużo światła. Duża tafla szkła nie zatrzymuje promieni słonecznych, dlatego budynek jest dość dobrze rozjaśniony. To wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale także pozwala sporo zaoszczędzić na energii elektrycznej. Warto także podkreślić, że ze względu na brak płyty, nie tworzą się w nich tzw. mostki termiczne. Niewątpliwie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, którym zależy na rozwiązaniach pozytywnie wpływających na dobro naszej planety. Są nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne.

Balustrady francuskie – eleganckie wykończenie

Co wyróżnia balkony francuskie? Przede wszystkim podłużna tafla szkła oraz brak płyty balkonowej, ale także bardzo charakterystyczne balustrady francuskie. Montowane są tuż przy elewacji i nie stanowią tylko elementu użytkowego budynku. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim dopełnienie bryły i dodanie jej wyjątkowej estetyki. Bardzo ważne jest, by je precyzyjnie dopasować. We właściwym doborze mogą pomóc ci doświadczeni przedstawiciele firmy AVIS, która od lat pomaga polskim klientom w odnajdywaniu rozwiązań doskonale wpisujących się w ich oczekiwania.

Nowoczesne balkony francuskie to sprawne połączenie minimalizmu, ponadczasowej klasyki, ale także funkcjonalności. Niewątpliwie podkreślają nowoczesny charakter budynków komercyjnych i mieszkalnych. Co istotne, można dopasować je do większości stylów architektonicznych, a zawsze ostateczny efekt będzie przyciągał uwagę i zachwycał.

 

One thought on “Balkony francuskie – zastosowanie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.