Biały narożnik z funkcją spania

Narożnik jest jednym z najczęstszych elementów wyposażenia naszych salonów. Bardzo często posiada on także funkcję spania, stając się meblem 2 w 1. Czym jeszcze wyróżniają się narożniki z funkcją spania i gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Do wyboru, do koloru

Narożniki z funkcją spania występują w kilku kształtach. Najbardziej popularne są te w kształcie litery L z szezlongiem po lewej lub prawej stronie. Taki narożnik doskonale sprawdzi się w przypadku niewielkich pomieszczeń, może być ustawiony pod samą ścianą dla jeszcze większej oszczędności miejsca. Jeżeli posiadasz duży, przestronny salon, możesz postawić na narożnik w kształcie litery U. Tak duży mebel robi ogromne wrażenie, a do tego jest wygodny i zapewnia bardzo dużą powierzchnię do spania.

Im większy, tym lepszy

Nie ma się co oszukiwać – im narożnik jest większy, tym jest wygodniejszy i bardziej komfortowy. Najczęściej wielkość mebla jest podyktowana wielkością i metrażem wnętrza. Jeśli na narożniku ma spać jedna osoba, szerokość powierzchni do spania powinna wynosić minimum 60 cm. Jeśli ma on służyć do spania dwóm osobom – minimum 120 cm. Jeśli chodzi o długość powierzchni do spania, zwykle do wzrostu użytkownika dodaje się 20 cm. Taka wielkość jest zdecydowanie odpowiednia dla zapewnienia wygodnego snu.

System rozkładania

Bardzo ważną kwestią w przypadku narożnika z funkcją spania jest system jego rozkładania. Najwygodniejszy wciąż pozostaje system klik-klak, spotykany kiedyś w wersalkach. Komfortowy jest również system Delfin, pozwalający na bardzo szybkie rozkładanie i składanie narożnika. Systemów jest jeszcze co najmniej kilka, nie każdy z nich jednak sprawdzi się w sytuacji, gdy narożnik ma stanowić alternatywę dla łóżka. Nieco inaczej sprawa wygląda, jeżeli nie chodzi nam o stałe miejsce snu, a jedynie o przestrzeń do okazyjnego przenocowania gości. Wówczas system rozkładania ma o wiele mniejsze znaczenie.

Wygoda przede wszystkim

Warto pamiętać o tym, że narożniki w zamierzeniu nie służą do snu na co dzień, a jedynie do odpoczynku czy okazyjnego noclegu. Jeśli szukamy narożnika, na którym mamy zamiar spać, warto już na etapie poszukiwań upewnić się, że wybrany model na pewno jest wygodny i komfortowy. Długotrwałe leżenie na niewygodnej powierzchni może skutkować poważnymi dolegliwościami, głównie ze strony kręgosłupa. Warto więc zadbać o odpowiednie wypełnienie, a także o właściwe wymiary i wysokość mebla. To wszystko razem wpłynie bezpośrednio na komfort użytkowania mebla i zapewni nam jego pełną uniwersalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.