Logo stanowi dla każdej firmy jej istotną wartość. Każda licząca się marka, jest w pełni świadoma tego, że to właśnie dzięki logo staje się rozpoznawalna, a jej produkty bądź usługi cieszą się niezwykłą popularnością.

Co powinno symbolizować logo?

Niezależnie od profilu działalności danej firmy, każde logo powinno być symbolem jej doświadczenia, profesjonalizmu i estetyki. Odpowiednio zaprojektowane może zaprowadzić firmę bardzo wysoko. Logo powinno informować odbiorców o jakości i charakterze przedsiębiorstwa, a także o zasadach jakimi się ono kieruje. Dobre logo będzie mieć pozytywny i długofalowy wpływ na klientów firmy.

Trafna kolorystyka

Kolory wpływają na wyobraźnię. Niejednokrotnie decydują o samopoczuciu człowieka. Są osoby, które przez całe życie chodzą w bieli i czerni, a są i tacy, którzy na co dzień tętnią barwą kolorów. Kolory wywołują w ludzkim umyśle określone uczucia i myśli. To właśnie za ich pomocą, wiele firm może w skuteczny sposób przekazać swoje przesłanie. Właściwy dobór barw w logo marki pozwoli skutecznie oddziaływać na jej odbiorców. Dzięki kolorom zawartym w logo, dana firma staje się rozpoznawalna pamięciowo.

Przy projektowaniu firmowego loga warto zawsze wybrać dokładny odcień koloru, powierzchnię jaką zajmie kolorowy obszar, a także najlepszą z możliwych kombinacji barw. Pozwoli to ulepszyć wizerunek usług oferowanych przez dane przedsiębiorstwo.

Każdy kolor ma swoje umowne znaczenie. Dla przykładu, większości osób kolor niebieski kojarzy się z zaufaniem, cierpliwością i tolerancją, kolor zielony z relaksem i odprężeniem, a biały z czystością i niewinnością.

Warta uwagi typografia

Poza kolorystyką bardzo ważną rolę odgrywa typografia, dobrze dobrana czcionka i całościowy wygląd słów w logo firmy. Firma ma szereg możliwości, by dopasować do swojego logo odpowiedni krój pisma. Najlepiej, by każda typografia była od samych już podstaw indywidualnie dopasowana do firmy. Nada to marce unikalności i będzie jej wyróżnikiem na tle konkrecji.

Koncepcja i ogólny pomysł na logo muszą ze sobą współgrać. Dobranie znaku graficznego i czcionki, wyrazi przesłanie firmy i jej charakter.

Jaki materiał wykorzystać do reklamy loga swojej firmy?

Bardzo dużo agencji reklamowych wykonuje dla firm logo ze styroduru. Jest to rodzaj bardzo gęstego, lekkiego styropianu o równej powierzchni. Materiał ten nie nasiąka wodą i jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne. Z powodzeniem można stosować go na zewnętrzne logo firmy. Styrodur to łatwe w obróbce tworzywo, a wykonanie jakiegokolwiek loga ograniczyć może jedynie ludzka wyobraźnia.

Logo ze styroduru

Styrodur znalazł swoje miejsce w reklamie z kilku istotnych powodów. Jest to materiał:

 • łatwy w obróbce;
 • lekki;
 • odporny na zewnętrzne czynniki;
 • trwały;
 • odporny na wilgoć;
 • z gładką strukturą;
 • z zamknietokomórkową budową;
 • twardszy od styropianu.

Każde logo ze styroduru może zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Gotowy symbol przyklejany jest bezpośrednio do ściany albo też, mocowany jest na tzw. dystansach, dających efekt 3D.

Efektywność loga wykonanego ze styruduru sprawia, że bardzo chętnie sięgają po ten materiał właściciele restauracji, lokalów usługowych, hoteli oraz sklepów.

Jak zaprojektować najlepsze logo?

Jest kilka podstawowych zasad, którymi warto kierować się podczas projektowania logo. Należy pamiętać przede wszystkim o:

 • prostocie – proste logo to logo niezapomniane, łatwo rozpoznawalne;
 • ponadczasowości – podczas projektowania logo warto kierować się doświadczeniem i geniuszem;
 • minimalizmie – lepiej pozbywać się tego wszystkiego, co nie jest konieczne;
 • oryginalności – lepiej nie łączyć ze sobą popularnych już znaków i elementów. Postawienie na własną inwencję twórczą i unikanie podążania za trendami będzie znacznie bardziej opłacalne;
 • unikaniu destrukcyjnych opinii – warto słuchać wyłącznie osób doświadczonych – tych, które wiedzą, jakie cechy powinno mieć dobre logo.

One thought on “Jak zrobić logo firmy?”

 1. Każde logo powinno być uproszczone. Forma jest o tyle ważna, że im mniej do zapamiętania tym lepiej, a zredukowanie znaków w logo do tych niezbędnych pozwoli zyskać danemu symbolowi na sile odbioru. Myślę, że warto o tym pamiętać, bo niektórzy tak „ubogacają” te loga tak, że ich wizualna jakość jest wręcz koszmarna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.